niedziela, 23 maja 2010

Faktura vat, może online?

Witajcie!
Każdy kto ma w planach zakładanie firmy albo posiada już własny biznes, wie z jak dużą ilością papierkowej roboty jest to związane. Wszystkie rachunki i rozliczenia potrafią dać do wiwatu jeśli nie ma się dobrej księgowej. Jeżeli dodatkowo nasza działalność opiera się na wystawianiu faktur vat, kontrolowanie ich, prowadzenie kosztów i monitorowanie finansów potrafi zmienić niejedną noc w koszmar, spędzony nad kartką, ołówkiem i kalkulatorem. Nie ma jednak co się martwić. Być może rozwiązaniem jest program do wystawiania faktur?

Faktura to dokument sprzedaży, rodzaj rachunku zawierający szczegółowe dane o transakcji. Faktura vat jest natomiast dokumentem wystawianym przez płatników vat, czyli np. Twoją firmę. Jako, że mamy rok 2010 i nastała doba globalnej komputeryzacji, bloczki papierkowe jak ten na obrazku odchodzą powoli w zapomnienie. Były niewygodne, wyglądały nieprofesjonalnie, a kopie często się gubiły, choć dla osób nieskomputeryzowanych były jedynym wyjściem. Program do fakturowania to rozwiązanie, które w sam raz pasuje do nowoczesnego biznesmena tego wieku. Co zyskujemy dzięki komputeryzacji?

1. Wygodę, ponieważ wszystkie dane uzupełnia baza danych z komputera,
2. Oszczędność. Cały interes załatwiamy 4 kliknięciami myszki,
3. Terminowość. Zwykłe, fizycznie namacalne dokumenty często gubiły się na poczcie,
4. Łatwe przechowywanie, ponieważ nie potrzebujemy już sterty segregatorów aby archiwizować dokumentację. Wystarczy połączenie z internetem i dysk twardy.

Jak widać, przejrzysty, dobry program do wystawiania faktur to kamień milowy nowoczesnego biznesu. Zyskujemy dużo czasu, który możemy przeznaczyć na rozwijanie naszej firmy i nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo Naszej dokumentacji.  Co o tym myślicie? Pozdrawiam!

Reklama Na Blogach

Brak komentarzy: