niedziela, 23 maja 2010

Faktura vat, może online?

Witajcie!
Każdy kto ma w planach zakładanie firmy albo posiada już własny biznes, wie z jak dużą ilością papierkowej roboty jest to związane. Wszystkie rachunki i rozliczenia potrafią dać do wiwatu jeśli nie ma się dobrej księgowej. Jeżeli dodatkowo nasza działalność opiera się na wystawianiu faktur vat, kontrolowanie ich, prowadzenie kosztów i monitorowanie finansów potrafi zmienić niejedną noc w koszmar, spędzony nad kartką, ołówkiem i kalkulatorem. Nie ma jednak co się martwić. Być może rozwiązaniem jest program do wystawiania faktur?

wtorek, 18 maja 2010

Pudzian. Walka nr 3

Witajcie!
Już w piątek na amatorów walk w formule MMA oraz zjawiska freak show czeka niezła gratka. Na gali "God of Martial Arts" w Worcester w stanie Massachusetts USA walczyć będzie dwóch polaków. Znany z występów w KSW taekwondoka i zawodnik mma Łukasz "Juras" Jurkowski oraz Mariusz "Dominator" Pudzianowski skrzyżują rękawice z przeciwnikami zza granicy. Transmisja w Polsacie o 2.30. Tym razem zawodnicy spróbują swoich sił na delikatnie zmodyfikowanych zasadach. Dopuszczalne będą m.in uderzenia łokciami w parterze. O ile o Jurasa się nie boję, ponieważ jest to doświadczony wielopłaszczyznowy zawodnik, to na myśl wali Pudziana z Timem Sylvią przechodzą mnie dreszcze. Już w ostatniej walce z Yusuke Kawaguchi zauważyłem, że pan Mariusz miał wraz z upływem czasu coraz większe problemy z kondycją oraz wykazywał ubytki doświadczenia w parterze. Dało się zauważyć brak pomysłu na rozwiązanie walki przez poddanie i Pudzian koniec końców wygrał na punkty. Niestety aktualny przeciwnik jest bardzo wymagający, a piątkowa walka na pewno nie będzie przebiegać tak słodko jak choćby parada low- kick'ów z Najmanem. Niemniej dobrze dla polskiego MMA gdyby ten "freak show" pojedynek wygrał nasz zawodnik. Sukcesy Dominatora w dużym stopniu przyczyniły się do popularyzacji gal. Doczekaliśmy się nawet transmisji na żywo ;) Ech łezka się w oku kręci. Szkoda, że nie chcieli tak puszczać transmisji Nastuli z Pride.
W każdym razie, zachęcam do typowania wyników walk obu zawodników w komentarzach. Trzymam za nich kciuki i zapraszam do oglądania transmisji. Pozdrawiam!